Warsztaty chemiczne

W piątek 20 stycznia 2012r. na Wydziale Chemicznym odbyły się warsztaty chemiczne zorganizowane przez KNSCh “Allin” dla uczniów I LO im. Gen. J. Bema w Ostrołęce. Dzięki uprzejmości Władz Wydziału i zaangażowaniu członków naszego koła uczestnicy mogli zmierzyć się z zadaniami, na których realizację nie mają szans podczas szkolnych zajęć.
zdjecie31

zdjecie4Chemia, nawet najbardziej widowiskowa i efektowna, w żaden sposób nie może się równać z chemią wykorzystywaną w życiu codziennym. Podążając za tą myślą umożliwiliśmy licealistom zmierzenie się z bardzo rozpowszechnionymi dziś związkami – polimerami. Mieli oni okazję dokonać syntezy nylonu, zmodyfikować PVC. Na koniec próbie zostały poddane ich umiejętności analityczne, zbadali najbardziej popularne polimery. Mimo braku praktyki laboratoryjnej, wszyscy bardzo sprawnie wykonywali swoje ćwiczenia a dodatkowo wykazali się dużym zaangażowaniem. Świadczy o tym fakt, że większość z nich bezbłędnie zidentyfikowała otrzymany związek.
zdjecie2Mamy nadzieję, że te warsztaty stanowiły ciekawą lekcję, dzięki której Młodzi Chemicy mogli oderwać się od monotonii chemii „książkowej” i poznać jej praktyczny aspekt.
zdjecie1